Náš tým

cely_tym

Ondřej VildIMG_6161

Přestože je profesně přírodovědec – doktorand botaniky a spoluzakladatel FlowerCheckeru – k hudbě  měl vždycky blízko. Na klavír hraje od mala a dneska ho hrozně baví. Nadšený nápadem Pián na ulici se v létě 2013 spojil s Pavlou a Martinou a začal shánět piána pro Brno… Teď se stará hlavně o celkovou organizaci a snaží se udržovat technickou stránku klavírů.

Pavpavlala Lukešová

V létě 2013 si všimla na Facebooku článku o projektu Ondřeje Kobzy Piána na ulici a hned si řekla, že něco takového musí být i v Brně. Jako nadšená klavíristka přesně něco takového potřebovala, protože sama léta neměla klavír doma. Domluvila se s Martinou a společně založily Facebookovou stránku Klavíry pro Brno, oslovily média a sehnaly první klavír (ten od Ondry). Od té doby dělá pro veřejné klavíry co je potřeba.

Vladimír VedraVlada

Jelikož obdivuje u lidí schopnost hrát na klavír (sám dovede stěží „skákal pes…“), rád by svými schopnostmi alespoň přispěl k myšlence šíření klavírů v centru Brna. Když před lety viděl tuto myšlenku v praxi v ulicích Londýna, byl nadšený a po zjištění, že parta lidí se snaží o podobný projekt v Brně, chtěl být u toho. Mít v týmu právníka, který dovede také pomoci, když je potřeba přestěhovat klavír, se přeci může hodit, ne?

martinaMartina Dobrovolná

Město někdy dokáže být jednotvárné a ubíjející, ať už svojí masovostí nebo zrychleným tempem. Klavíry v ulicích jsou z mého pohledu možnost, jak se zastavit a zamyslet. Přepnout z mechanického do tvůrčího modu. Naladit se na poetičtější svět, který lidem někdy uniká v záplavě úkolů, impulzů a městského ruchu. Když mě Pavla koncem léta 2013 oslovila, jako první krok jsme založily facebookovou stránku. Říkala jsem si, že to můžeme zkusit, ale netušila jsem, že bude o piána v ulicích takový zájem. Od té doby se projekt rozjel a funguje až dodnes.